Forum

Konkurs na screen z gry Star Wars

Wśród użytkowników Bastionu Polskich Fanów Star Wars jest wielu graczy, którzy każdą wolną chwilę spędzają przy komputerze grając w przeróżne gry komputerowe, także w te spod znaku Gwiezdnych Wojen. Dla wszystkich graczy mamy dobrą informację, gdyż to właśnie dziś startuje konkurs na screen z gry Star Wars.

Głównym zadaniem jest zrobienie screena, który ma być zrzutem z ekranu, tego co gracz widział i doświadczył oraz dodać kilkuzdaniowy opis tego co przedstawia, by osoby nie grające w prezentowana grę mogły bez problemu zrozumieć jego przesłanie. Wszystkie prace należy przesłać na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl do dnia 19.10.2010 r.

Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach:
a) najśmieszniejszy screen
b) najciekawszy screen

Więcej informacji w newsie: /news.php?12367,konkurs-na-screen-z-gry-star-wars.html i regulaminie: /tekst.php?nr=2480.

...

Regulamin określa, że screen musi być wykonany w licencjonowanej grze. Czy może być ona zmodowana? Czy można korzystać z wszelakich camera hacków dla uzyskania ciekawszego ujęcia?

...

Nie żadnych modów, ulepszeń itp. Screen zrobiony na grze w czystej, dziewiczej postaci

...

Uuuu, to komplikuje sytuację...

a fanowskie spolszcenia?

Niby to prawie nie widoczne, ale wolę się upewnić.

Pytania

Żadnych modów ? Nawet Movie Duels do Jedi Academy ?
A można dać zdjęcia z profilu xfire ? Bo tam mam dużo fajnych.
http://www.xfire.com/profile/logan815/
Tylko 1 zdjęcie może 1 osoba wysłać czy więcej ?

nie możesz

dać screenów już opublikowanych. Regulamin tego zabrania. Skoro ma być w niezmodowanej grze, to raczej Movie Duels tez odpada.

pytanko

Można zgłosić kilka screenów?

...

-W konkursie jeden użytkownik może uczestniczyć tylko raz, poprzez przesłanie jednego screena

,,,

To komplikuje sprawę Mam tyle fajnych screenów...

Czy mozna

dawać screeny z gier konsolowych?

Whoa.

To gry konsolowe mają opcję screenshotów?

Na emulatorach

można zrobić screenshota

ha.

Emulatory nie są do końca legalne.

Dlatego

pytałem się tylko z ciekawości.

Przypominam

że wysyłając maila ze screenem należy podać imię, nazwisko oraz nick na Bastionie. My nie będziemy się bawili we wróżki i zgadywali kim jest osoba, która nadesłała nam screena.

Do tego należy podać krótki opis tego co na screenie się znajduje.

Zdjęcie

Mam pytanie, nie wszędzie można robić sreenshoty (robi wtedy screena pulpitu, a nie gry, nawet gdy się robi shota aktywnego okna, to czy można przesłać fotkę np. z telefonu??

co do

aparatu to ja ci nie odpowiem, bo nie ja pisałem Reg

Ale odnośnie PrintScreena - to ciekawe co piszesz.
Naciskasz przycisk PrintScreen/SysRq na klawiaturze i potem np. wklejając do Painta masz widok pulpitu a nie widok uruchomionej gry?
Nie spotkałem się z tym.

Niektóre gry same przypisują sobie klawisz PS do folderu z grą i tam lądują fotki (jak np. w Fallout 3), ale nie wiem czy jakaś gra SW ma podobnie.

Natomiast łatwa, szybka i lekka instalacja
http://www.fraps.com/download.php
co prawda w filmach możesz mieć małe logo frapsa, ale screeny wychodzą czyste.

Ja miałem przy kilku grach

tak, że po użyciu prt screen. do painta wklejał się czarny ekran. W KotOrach trzeba coś zmienić w jednym z plików, by to dobrze działało.

...

Zobaczmy co na to regulamin:

§ 8. Przesłany screen MUSI pochodzić z gry z serii Star Wars, nie może to być fanowska gra bądź aplikacja. W grze nie mogą znajdować się także wgrane fanowskie mody, ulepszenia itp. Do screena należy dodać kilkuzdaniowy opis tego co przedstawia, by osoby nie grające w prezentowana grę mogły zrozumieć jego przesłanie.

§ 9. Do konkursu NIE MOŻNA zgłaszać screenów, które zostały już upublicznione w jakimkolwiek rodzaju mediów (włączając Bastion Polskich Fanów Star Wars, inne strony internetowe, w tym prywatne etc.). Bardziej liczy się własna inwencja i pomysłowość niż znajomość programów graficznych.

§ 10. Screen ma być zrzutem z ekranu, tego co gracz widział i doświadczył. Absolutnie zakazane jest korzystanie z jakichkolwiek obróbek w programach graficznych w celu uatrakcyjnienia screena.


W regulaminie nie ma żadnej wzmianki o jakiejkolwiek "zakazanej technice" zrobienia screena. Musisz się jednak liczyć z tym, że zrobienie zdjęcia tego co widzisz na monitorze aparatem cyfrowym nie zawsze gwarantuje, że efekt będzie taki jak oczekujesz. Zdjęcie może wyjść niewyraźne, rozmazane itp. Ale powodzenia życzę

Przypominam

Przypominam, że wszystkie konkursowe screeny można wysyłać do jutra do godz. 23:59.

Zatem to już ostatnie godziny żeby zrobić/wysłać swoje prace konkursowe!

Powodzenia!

Wyniki

już są: /news.php?12631,wyniki-konkursu-na-screen-z-gry-star-wars.html.

Na szczęście nie byłem w jury, bo chyba nie potrafiłbym tych prac oceniać. W moim odczuciu był to najsłabszy konkurs od daaawna.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.