Forum

Knights of the Old Republic #31: Turnabout

Na 23.07 zapowiedziany został kolejny zeszyt serii Knights of the Old Republic o tytule Turnabout.

Scenariusz: John Jackson Miller
Rysunki: Alan Robinson
Okładka: Michael Atiyeh
Kolory: Michael Atiyeh

Opis:
Zayne Carrick, a fugitive Padawan accused of the murder of his fellow students, is on his way to the authorities in hope of clearing his name, shedding light on the Jedi Masters who framed him, and revealing the covert order to which they belong. But reaching the right people without facing off against his former masters is proving to be more difficult than Zayne imagined! Success is going to require help from every true friend Zayne has garnered in his long quest for justice.

Okładka i więcej informacji:
http://www.darkhorse.com/profile/profile.php?sku=15-494

Zapowiada się interesująco

Re: KotOR #31-Turnabout

Wszystko fajnie tylko szkoda, że nie chciało Ci się wysilić i przetłumaczyć tych paru zdań na polski. Na pewno by się lepiej innym czytało, a nie wszyscy przecież muszą nawijać po angielsku.

{=}

Jeśli ktoś będzie miał problem to sobie sam przetłumaczy, zresztą komiksy są po angielsku , a nie po polsku więc jeśli ktoś ma zamiar go przeczytać to siłą rzeczy musi znać angielski.

Re: {=}

W takim wypadku recenzje komiksów też pisz po angielsku. A idąc dalej takim tokiem myślenia to większość newsów na Bastionie również powinna być po angielsku skoro w większości dotyczy rzeczy czy informacji które ukazały sie za granicą.

Indeed

jak w temacie A może po prostu tak poczekać na news o komiksach na bastionie zamiast się przerzucać kwestiami lingwistycznymi?

Re: Indeed

Pewnie, że bym poczekał . Nawet chętnie treść skopiował . Tylko newsy komiksowe na Bastionie ukazują się często z pewnym opóźnieniem, a jak tu czekać kiedy krew w człowieku niespokojna? Ja rozumiem, że latka płyną i może refleks już nie ten . Czasu też pewnie mało przez przez nadmiar obowiązków, a resztę wolnych chwil perfidnie dziewczyna sobie przywłaszcza . W takim wypadku nijak czekać tylko współczuć biednemu newsmenowi trzeba i na forum coś skrobnąć wypada, a może się chłopakowi od newsów przyda .

Też prawda

choć te kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt godzin nikogo nie zbawi A i szybciej będzie jak zagonionemu newsmanowi na gadu się da cynk

Wystarczy

czytać njusy na ICU. Te zwykle są dzień wcześniej. Naprawdę nie wiem, jak oni to robią.

Cóż

ja właśnie tak czynię

I

będziesz zbawiony!

{=}

Drogi Promilu, zacznijmy od tego że ja nie pisałem tego opisu tylko go wkleiłem, a recenzję piszę sam, a jako że moim rodzimym językiem jest polski to pisze je po polsku, newsy są na stronie głównej Bastionu Polskich Fanów Star Wars więc jak sama nazwa wskazuje , jest to strona dla polskich fanów więc i po polsku. Ja po prostu założyłem temat komiksu z oficjalnym jego opisem i nie czuję się zobowiązany go tłumaczyć. Wiem że zaraz na stronie głównej ukaże się tekst o komiksie po Polsku, a jak komuś się śpieszy i nie rozumie języka to sobie sam przetłumaczy. Tyle z mojej strony.

Re: {=}

I w porządku . Wydaje mi się jednak, że fajniej coś takiego wygląda z polskim opisem. Jasne, że tłumaczenie nie jest obowiązkiem. Po co ktoś ma jednak szperać, skoro może mieć wszystko w jednym miejscu. Chodzi mi po prostu o wygodę. A robił będziesz i tak jak Ci się będzie podobało .

{=}

To ciesze się że doszliśmy do porozumienia
Ja nastepnym razem postaram się przetłumaczyć opis, bo masz rację dobrze jest mieć wszystko w jednym miejscu

Kilka plansz i wywiad z J.J. Milerem

Na Comic Book Resources znalazłem newsa w którym przeprowadzono wywiad ze scenarzystą komiksowego KOTORa, J.J. Millerem. W sumie nie ma tam nic specjalnie nowego. Miller trochę przypomina o tym co się stało do tej pory w serii. Jednocześnie zdradza, że Turnabout ma być wprowadzeniem do Vindication w którym to ma się podobno sporo wyjaśnić. Mało tam jednak konkretów. Dodatkowo scenarzysta podaje kilka informacji o swojej współpracy z Dark Horsem. Co chyba najważniejsze, w newsie zamieszczono kilka plansz ze zbliżającego się komiksu. Wszystko to możecie przeczytać lub obejrzeć wchodząc w link.

http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=16968

Zwrot

Ciekawe, czy to Alek będzie Malakiem, nie ?

Muszę przyznać, że najnowszy numer KotORa nieco mnie rozczarował. Po świetnym Exalted otrzymaliśmy przeciętny Turnabout. Pierwszym co rzuca się w oczy to kiepska kreska rysownika. Malak wygląda jakby rozciągnięto mu głowę, Vrook ma absurdalnie wytrzeszczony oczy, a Zayne przypomina miejscami czterdziestolatka. Podobnie rozbija mnie superszczelna blokada Coruscant wokół równika, a scena `bitwy` to już w ogóle kpina. Komiks ratuje nieco postać Xamara, który nagle urasta na całkiem ciekawego bohatera.

:D

Liczylem na wiecej, a tak komiks mnie troche zawiodl. Myslalem ze beda jakies rozwiazania, a tu nic poza ujeciem "winnych". Malak na plus, w koncu wytlumaczyli dlaczego tak a nie inaczej sie nazywa. KotOR idzie w dobra strone, to mi sie podoba. Vindication zapowiada sie przednio, oby tylko nie bylo szablonowo... Turnabout daje 6/10.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.